Mus rasite:
Šaulių g. 20, 71117 Šakiai Telefonas: (8-345) 60188 Faksas: (8-345) 60188

Šakių rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, įmonės kodas 300021912.
KONKURSAS ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS PEDAGOGINĖS PSICHOLOGINĖS TARNYBOS DIREKTORIAUS PAREIGOMS EITI

Šakių rajono savivaldybė skelbia konkursą Šakių rajono savivaldybės Pedagoginės psichologinės tarnybos direktoriaus pareigoms eiti.

Pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas (baziniais dydžiais) (6,16 – 13,64), priklausomai nuo vadovaujamo darbo patirties.

Kvalifikaciniai reikalavimai pretendentui:

1. turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygiavertį išsilavinimą;

2. atitikti bent vieną iš šių reikalavimų:

2.1. turėti pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 3 metų pedagoginio darbo stažą;

<...
Skaityti plačiau »
Projekto „Interaktyvūs garsiniai skaitymai Sudargo piliakalniuose“ veikla

2020-09-02

           Nekilnojamojo kultūros paveldo pažinimo sklaidos, atgaivinimo ir leidybos projekto „Interaktyvūs garsiniai skaitymai Sudargo piliakalniuose“ veikla prasideda 2020 m. rugsėjo 15 d. 11.00 val.  Sudargo piliakalnių poilsiavietėje.

Projektą vykdo Šakių rajono savivaldybės pedagoginė psichologinė tarnyba.

Skaityti plačiau »

Darbo laikas karantino metu

Dėl paskelbto karantino Lietuvoje, Šakių rajono savivaldybės pedagoginė psichologinė tarnyba informaciją ir konsultacijas teikia darbo dienomis 8.00 - 17.00 val. (pietų pertrauka 12.00-13.00 val., penktadienį iki 15.45):

tel. nr. 8 345 60188 (specialistai), tel. nr. 8 618 57385 l.e.p. direktorė, el.paštu sakiai.ppt@gmail.com. ...
Skaityti plačiau »
BALANDIS – AUTIZMO SUPRATIMO MĖNUO. PIRMA PAGALBA – SUPRATIMAS

Autizmas (pilnas pavadinimas – autizmo spektro sutrikimas)

autizmo simptomai ne visiems vienodi, tai apima tam tikrą sutrikimų spektrą ir vadinama Autizmo spektro sutrikimais (ASS). Tai neurologinis raidos sutrikimas, kuris labiausiai paliečia kalbos ir bendravimo, socialinių įgūdžių ir elgsenos vystymąsi.  Maždaug 25% turinčių ASS sutrikimą visai nekalba. Šis sutrikimas įtakoja tai, kad žmogus kitaip bendrauja, jaučia bei suvokia pasaulį.

Autizmas ne liga, juo nesergama, autizmas neužkrečiamas.

Dažniausiai autizmo spekt...
Skaityti plačiau »

Senjorams apie juos ir COVID-19

Šalyje paskelbus karantiną, daugelis žmonių lieka namuose. Tai labai svarbu siekiant apsaugoti savo, artimųjų ir visuomenės sveikatą. Tačiau šiuo laikotarpiu ne mažiau svarbu kuo geresnė psichologinė savijauta. Senjorams šis laikotarpis ypač sunkus, nes jie išgyvena net dvi krizes: COVID-19 ir remiantis mokslininko E. Eriksono  asmenybės raidos teorija, integracijos – nevilties (vėlyvoji branda nuo 65 iki mirties).

Žmogus patiria aštuonis vystymosi laikotarpius ir kiekviename įveikia (arba ne) tam tarpsniui būdingą krizę. Šios krizės įveiki...
Skaityti plačiau »

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija apie koronavirusą

 

http://lrv.lt/lt/aktuali-informacija/informacija-del-naujojo-koronaviruso/svarbiausia-informacija

...
Skaityti plačiau »
Kaip kalbėti su vaikais apie koronavirusą?

Tėvams ir mokytojams gali kilti klausimų, kaip kalbėti su mažais vaikais apie koronavirusą. Šie pokalbiai nebus lengvi, tačiau bus labai svarbūs. Nėra „teisingų“ ar „neteisingų“ būdų aptarti su vaikais aktualias sveikatos temas. Siūlome Jums gaires pokalbiams:

1. Kurkime atvirą ir palaikančią aplinką, patikinkime vaikus, jog jie gali užduoti visus rūpimus klausimus. Geriausia yra neversti vaikų kalbėti apie šiuos dalykus, kol jie nesijaučia pasiruošę pokalbiui.

2. Nuoširdžiai atsakykime į klausimus. Vaikai paprastai žino arba išsiaiškina, je...
Skaityti plačiau »

Žiniasklaidos poveikis vaikams

Vaikai ne kartą dienoje mato arba girdi žinias per televiziją, radiją, laikraščiuose, žurnaluose ar internete. Matydami ar girdėdami informaciją apie vietinės ar pasaulinės reikšmės įvykius, kaip pvz. - stichinės nelaimės, katastrofos, kriminaliniai įvykiai, - vaikai gali patirti daugiau streso, nerimo ir baimių.

Sąraše esančios žinių pateikimo formos gali neigiamai paveikti vaikų savijautą:

Televizijos kanalais ir internete publikuojamos žinios – pvz. yra internetinių puslapių, kurie praneša naujienas 24 valandas per parą. TV kanala...
Skaityti plačiau »
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija apie nuotolinį mokymą

https://www.smm.lt/web/lt/naujienos/nuotolinis

...
Skaityti plačiau »
SEMINARAS ŠAKIŲ RAJONO UŽSIENIO KALBŲ MOKYTOJAMS

2019 m. lapkričio  27 d. Šakių rajono savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos  logopedė Diana Jazukevičienė ir specialioji pedagogė Jolanta Zakarevičienė  Šakių „Žiburio“ gimnazijoje vedė seminarą ,,Skirtingų mokinių poreikių tenkinimo galimybės užsienio kalbų pamokose“. D. Jazukevičienė mokytojus  supažindino  su disleksiją turinčių mokinių ugdymu. J. Zakarevičienė apžvelgė autizmo spektro sutrikimų turinčių mokinių pažinimą ir ugdymą.

 

Parengė specialioji pedagogė Jolanta ZakarevičienėSkaityti plačiau »