Mus rasite:
Šaulių g. 20, 71117 Šakiai Telefonas: (8-345) 60188 Faksas: (8-345) 60188

Šakių rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, įmonės kodas 300021912.

TYRIMAS APIE VAIKŲ, PATYRUSIŲ SEKSUALINĮ AR KITOKĮ SMURTĄ, PSICHOLOGINIO ATSPARUMO STIPRINIMĄ

VšĮ Paramos vaikams centras, vykdo tarptautinį projektą su BICE (International Catholic Child Bureu) ir Milano universitetu apie vaikų, patyrusių seksualinį ir/ar kitokį smurtą.  Atsparumo stiprinimo teorija ir metodai yra palyginus nauji pasaulyje ir tai bus pirmasis tarptautinis tyrimas, atliktas smurto įveikos tema.

 Šio projekto metu psichologai dirbs su vaikais, patyrusiais seksualinį ir/ar kitokį smurtą naudojant atsparumo stiprinimo metodus. Bus išmatuotas metodų efektyvumas, būsenos pasikeitimas terapinio darbo metu. Vaikai bus vertinami prieš teikiant pagalbą ir po jos. Projekto metu dirbantys psichologai prisidės adaptuojant vaikų psichologinio atsparumo stiprinimo metodiką Lietuvai. Psichologai gaus profesinę priežiūrą nuo smurto nukentėjusiems vaikams konsultavimo ir terapijos kontekste.

Projekto metu specialistams mokymus vedė Milano Katalikiškojo Universiteto ir Paryžiaus XIII universiteto lektorė, tyrėja, vaikų psichologė, knygų apie vaikų patiriamas traumas ir psichologinį atsparumą autorė, dr. Francesca Giordano. Jos pagrindinės darbo sritys yra mokymų socialiniams darbuotojams, mokytojams ir globėjams vedimas bei psichosocialinių intervencijų kūrimas bei stiprinimas vaikams-aukoms, patyrusiems karą, smurtą ar katastrofas. F.Giordano glaudžiai bendradarbiauja su BICE organizacija jau keletą metų ir įvairiose šalyse skaito paskaitas bei veda mokymus vaikų traumų, smurto bei psichologinio atsparumo temomis. Mokymai Vilniuje -  pirmoji šios lektorės patirtis Rytų Europoje. Šiuo metu programa vyksta Afrikojė, Amerikoje, Azijoje, Europoje.

Yra fondas, kuris finansuoja šią programą šio fondo dėka turėsime instrumentą, kuris išmatuoja atsparumą. Tai naujas įrankis. Išmatavus atsparumą, galima  jį stiprinti. Šis įrankis padės susiorientuoti, kurį resursą stiprinti, indikacijas, kurios stiprina faktorius, mažina riziką.

Resursas „Aš galiu“  - talentai, gebėjimai. Juos reikia padėti pamatyti, kad vaikas suprastų galintis. „Aš turiu“ – vaiko aplinka ir šeima. Svarbu sustiprinti vaiko ir šeimos atsparumą. „Aš esu“ – vidiniai resursai (vertybės). Jie yra labiausiai pažeidžiami. Juos reikia sustiprinti.

 

« Atgal