Mus rasite:
Šaulių g. 20, 71117 Šakiai Telefonas: (8-345) 60188 Faksas: (8-345) 60188

Šakių rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, įmonės kodas 300021912.
ELEKTRONINĖ NEMIGA

Vis dažniau medikams tenka susidurti su neįprasta miego sutrikimo forma – vadinamąja elektronine nemiga. Tyrėjai nustatė, kad žmonės, rodos, miegoję visą naktį, prabunda ryte nepailsėję, nes net ir naktimis neišsiskiria su elektroniniais prietaisais: mobiliuoju telefonu, kompiuteriu, televizoriumi.

 „Tai amžiaus bėda, apie kurią plačiai kalbėti pradėta jau 2011 metais“, – teigia Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų gydytoja neurologė dr. Rūta Mameniškienė.

Miegamasis turi būti skirtas poilsiui, be jokių telev...
Skaityti plačiau »

VAIKŲ MIEGO SUTRIKIMAI

Vaikų miego sutrikimai

Normalų žmogaus miego ciklą sudaro 5 stadijos:

·          Mieguistumas.

·         Paviršinis miegas.

·          Gilusis miegas.

·         Lėtų bangų gilusi...
Skaityti plačiau »

KAIP KLAUSYTIS IR KALBĖTI SU VAIKU

Dauguma tėvų vengia aptarinėti su savo vaikais svarbias ir sunkias problemas. Dažniausiai visi tikimės, kad MŪSŲ vaiką aplenks viena ar kita bėda: jam taip neatsitiks, jis neįsivels į blogas kompanijas, nerūkys, negers ir pan.

Nelauk, kol tavo vaiką palies problema. Daug paauglių, patekusių pas psichologą, pasakė, kad jau viską žinojo apie seksą, išbandė narkotikus ir alkoholį dar iki to, kai jų tėvai susiruošė apie tai pasikalbėti bei papasakoti bei įspėti.

Čia yra keli baziniai pastebėjimai, suteikiantys mums galimybę atvirai kalbėt...
Skaityti plačiau »

TĖVAMS: "MANO VAIKAS — PAAUGLYS"

Kaip klausytis ir kalbėti su vaiku.doc

Šunų dresuotoja  Prior savo knygoje "Neriaumokite ant šuns" pateikia kai kurias taisykles, kurių reikia laikytis šunų šeimininkams, kurie nori savo šunis ko nors išmokyti:

Niekad nerodykite šuniui dantų, net šypsenos.

Kad šuo nesikandžiotų duokite jam į dantis kokį nors daiktą

Dažniau girkite nei bauskite

Nesunku pas...
Skaityti plačiau »

GYDYTOJAS PATARIA

Epilepsija dažniausiai prasideda vaikystėje. Lietuvoje  kasmet  suserga  4,25 / 1000 vaikų.

Epilepsija lėtinė multietietiologinė nervų sistemos  liga,  pasireiškianti  kartotiniais  (dviem ir daugiau)  savaiminiais  priepuoliais.

Epilepsija yra lėtinis neurologinis priepuolinis smegenų funkcijų sutrikimas. Dėl staigios ir labai stiprios galvos smegenų žievės neuronų elektrinės iškrovos sutrinka sąmonė, elgesys, emocijos, judesiai, jutimai i...
Skaityti plačiau »